Александрия - мой город!
 
 
 

Школа имени Гайдара

Користівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені А.П.Гайдара
СМТ Приютiвка, вул. Ленiна, 2

Користівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені А.П. Гайдара почала свою багаторічну історію пізньої осені 1922 року, коли з метою подолання неписьменності серед населення у старому приміщенні залізничного вокзалу ст. Користівки було відкрито семирічну школу за рішенням відділу управління залізничних шкіл Катеринославської залізниці.

Користівська неповна середня школа № 58 управління залізничних шкіл була розміщена у трьох кімнатах на другому поверсі залізничного вокзалу. Всю культурно-освітню роботу на залізничному вузлі очолила тоді школа. У 1935 році школа стала середньою, а через рік її почали називати залізничною.

Особливим було перше вересня 1938 року, коли учні розпочали навчання в новозбудованому приміщенні, яке діє і нині.


(панорама кликабельна)

На початку 1942 року на станції Користівка під керівництвом вчителя історії Рижова Василя Марковича та Олексія Дмитровича Жаворонкова почала діяти підпільно – диверсійна група, до складу якої входили учні школи Г.Т. Кашпуровський, О.З. Прокопенко, Д.І. Прокопенко, М. М. Куйовда та інші. Імена учителів та учнів, учасників підпільної організації, котрі загинули, висічено на меморіальній дошці, що розміщена на фасадній частині будівлі Користівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені А.П.Гайдара.

У січні 1964 року школі було присвоєно ім’я А.П.Гайдара. В 1982 році на кошти, зароблені учнями, на подвір’ї школи встановлено бюст дитячого письменника.

Згуртований колектив учителів-однодумців відзначається високою дисципліною, нестандартним мисленням, професійною майстерністю, взаємодовір’ям, де всі зусилля зосереджені на навчанні та виховному процесі. Саме в цьому – секрет високого рівня знань учнів.

За свою 90-річну історію школа провела у незвідану дорогу майбутнього близько 1700 юнаків та дівчат. За період з 1990 по 2013 рік 43 випускники закладу нагороджені золотими медалями «За особливі досягнення у навчанні» та 12 випускників – срібними медалями «За досягнення у навчанні».

Кілька десятиліть поспіль Користівська школа посідає перше місце в Олександрійському районі за результатами участі на різноманітних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з різних предметів.

З метою залучення здібних учнів до науково-дослідницької діяльності відповідно до їх інтересів та нахилів, до процесів самоосвіти та саморозвитку, удосконалення їх умінь і навичок самостійної роботи, підвищення рівня знань та ерудиції з 2007 року у школі розпочало свою діяльність учнівське наукове товариство «Сузір’я».

Традиції педагогічного колективу попередніх років продовжує нове покоління педагогів та керівників, підтвердженням цьому є реконструкція та газифікація приміщення навчального комплексу, побудова спортивного комплексу; успіхи у конкурсах, олімпіадах, друковані матеріали про заклад.

Користівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені А.П. Гайдара – лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України – 2006» у номінації «Школа успіху» та Громадської акції «Флагмани освіти і науки України» за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України (2010р.)

Своїми здобутками школа зобов’язана талановитому директору та педагогу Правому Віктору Павловичу – Заслуженому працівнику освіти України, вчителю-методисту, спеціалісту вищої кваліфікаційної категорії. Наш директор – лауреат обласної педагогічної премії імені В.О. Сухомлинського в номінації «Керівники загальноосвітніх шкіл» (2004р.), лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керівників шкіл України» (2007р.), лауреат районної педагогічної премії ім. Ф. Оксанича в номінації «Керівник року»(2007р.), переможець обласного конкурсу дослідницьких проектів «Освіта Кіровоградщини: інноваційний пошук», лауреат Міжнародного проекту «Україна й українці – цвіт нації – гордість країни», нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР (1991р.) за заслуги у розвитку народної освіти, впровадженні передового педагогічного досвіду.

Материалы по истории школы предоставила
заместитель директора по учебно-воспитательной работе
Самокрик Оксана Николаевна

За фотоматериалы отдельное спасибо Михаилу.


(панорама кликабельна)
(панорама кликабельна)


Похожие записи


Comments are closed.


Фотки из прошлого века

Школы, садики, заводы

Век ХХI

Вопросы ребром

Всякое разное интересное

3D рисунки на асфальте

3D рисунки на асфальте
части 6 5 4 3 2 1

Наше Простоквашино

части 5 4 3 2 1 0

Осторожно – водоканал!

Постановление КМУ
Поверка счетчиков - больше не ваша головная боль

часть 12

Мёртвые души в водоканале

часть 11

Осторожно – водоканал!

Люки без крышек

части 12 10 9 8

Новый договор от водоканала - филькина грамота!

часть 7

Осторожно – водоканал!

Грабители с большой дороги

части 6 5 4 3 2 1

Архивы


Остальное в архивах
по месяцам или
в Главном меню

Наши рассказы
не новости
они не стареют

История не окончена

↓КОЛЛАЖИ↓


Oleksa on YouTube


В рифму о разном

Песни про Александрию

Олександрія
Скачать
Олександрійський Вальс
Скачать
Александрия моя
Скачать
Александрия на всегда
Скачать
Мій край - Олександрія
Скачать
Пісня про Олександрію
Скачать
Гімн ФК Олександрія
Скачать

Наш ТОП

Случайное фото

02old078 shahter_old31 tank21 047

Историю делаем мы

на верх